بازسازی آسانسور

بازسازی آسانسور overal :

بازسازی آسانسور زمانیکه حرف از بازسازی آسانسورها می‌شود. شاید بپرسید چرا بازسازی؟ دلیل این کار چیست؟ و اینکه بازسازی بهتری است یا تعمیر؟ بهتر است. بدانیم برای بازسازی آسانسورها گاهی باید قطعات یا کابین و حتی درِ خاصی از آسانسور تعمیر و یا بازسازی کنیم.

همانطور که می‌دانید بازسازی آسانسور هر چیزی باعث می‌شود تا عمر مفید طولانی‌تری داشته باشد. و بازسازی آسانسورها علاوه بر جلوگیری از خطرات، باعث می‌شود، تا ایمنی و کلاس کاری ساختمان‌ها نیز بیشتر شود.

در بازسازی آسانسورها قطعاتی مثل کابین، موتور، تابلو، پاراشوت، گاورنر و سیم بکسل که از مهم‌ترین اجزا هستند.  باید بررسی شوند و در صورت لرزوم آن‌ها را عوض کرد.

اهمیت بازسازی آسانسور :

درواقع کابین آسانسور  برای افرادی که از آسانسور استفاده میکنند . بسیار مهم است. چرا که که بار، مسافر و یا هر وسیله‌ی دیگری در آن قرار می‌گیرد. به همین خاطر یکی از مهم‌ترین اجزای آسانسور در بازسازی و ساخت آسانسور است.

کابین آسانسور چیست ؟

(در واقع کابین آسانسور، اتاقکی از جنس فلزی و یا ترکیبی از فلز و شیشه است . که بین ریل ها ، به وسیله‌ی سیم بکسل‌ها در مسیری عمودی متحرک است. کابین‌ها عموماً از ورقهای گالوانیزه ساخته می شوند. که در قسمت دیواره حداقل ضخامت 1.7 میلی‌متر و کف و سقف ضخامت ۲ میلی‌متر دارند. )

بازسازی آسانسوراصولا مساحت کابین ها بر اساس  تعداد مسافر در آسانسورها ، و برای جلوگیری از اضافه بار، تعیین می‌شود. پایین‌ترین دکمه در کابین، دکمه‌ی زنگ اخبار و توقف اضطراری است. که در مواقع ضروری و خطر کاربرد دارد. و طبق استاندارد باید پایین‌ترین دکمه‌ در کابینها در ارتفاع ۸۹۰ میلی‌متری و بالاترین دکمه در حداکثر ارتفاع ۱۳۷۰ میلی‌متری از کف کابین نصب شود.

 کف کابین آسانسور باید حتما ضدحریق باشد . و برای استاندارد بودن حتما سفتی و سختی کافی را دارا باشد. گاهاً در تهیه آسانسورهای قدیمی ، استاندارد های مهمی رعایت نشده که باید حتما در بازسازی اصلاح شوند.

اهمیت کابین آسانسور در بازسازی :

توجه داشته باشید که هرچه عرض کابین آسانسور بیشتر باشد.  به همان اندازه نسبت باز شوی در نیز می‌تواند عریض‌تر باشد. همچنین سرعت پیاده شدن و سوار شدن مسافرینهم به نسبت بیشتر می شود. و حین سوار شدن و پیاده شدن به هم برخورد نمی‌کنند.  و همین امر باعث کم شدن زمان توقف آسانسور کمی شود.

در کنار کابین، در بازسازی آسانسورها تزئینات داخل کابین نیز اهمیت زیادی دارد. گرچه دکوراسیون کابین  به سلیقه‌ی نصاب و مشتری و البته لوازم بکار رفته در آن بستگی دارد.

نکته مهم در بازسازی آسانسور بررسی توان موتور آسانسور از لحاظ توانایی ارتقاء است.  که گاهی حتی نیاز به تعویض آن هم می شود. ولی تا حد امکان آن را ارتقاء  میدهیم . تا هزینه کمتری در بازسازی متحمل شوید. در آسانسورهای دو سرعته ، زمان حرکت و استپ به کابین شوک وارد می‌شود که بهتر است در بازسازی موتور آن‌ها را به  3vf تغییر داد. سعی ما این است که با کمترین هزینه آسانسورها را به مطلوب ترین شرایط برسانیم.

اخبارخدمات ماوبلاگ

آسانسوربازسازی آسانسوربازسازی آسانسور overalپله برقیتعمیر آسانسورنصب آسانسور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *