بالابر مغازه

بالابر مغازه:

بالابر مغازه چیست ؟ و ضرورت استفاده از آن چست ؟ چرا در مغازه ها از بالابر استفاده میکنیم؟ امروزه در اکثر فروشگاه‌‌های بزرگ بالابر نصب می‌کنند تا برای جابه‌جایی بار بین طبقات فروشگاه راحت‌تر باشد و قطعا شما این بالابرها را دیده‌اید. حتی اگر به آن‌ها توجه نکرده باشید.

از بالابر مغازه برای سهولت در رفت و آمد به انبار و یا طبقات دیگر مغازه ، استفاده می شود. مواد اولیه‌ی فروشگاه‌ها، پوشاک، کتاب، موادغدایی و‌… را به انبار یا طبقات مختلف ببرند. و یا از انبار بیاورند.

ضرورت استفاده از بالابر مغازه :

از این بالابرها برای انتقال افراد هم استفاده می‌شود اما دقت کنید این بالابرها در صورتیکه بخواهد انسان‌ها را حمل کنند، حتما باید که از سیم بکسل‌های بسیار قوی با ضریب اطمینان بالا استفاده شو. و حتما ترمز داشته باشد. از این بالابرها در ساختمان‌های پله دار هم برای جابه‌جایی افراد مسن و معلول و کسانیکه مشکل دارند، استفاده می‌‌شود‌.

مکانیزم عملکرد این بالابرهای فروشگاهی مثل بالابرهای ساختمانی است . و تنها تفاوتشان این است که بالابرهای فروشگاهی ضریب اطمینان بالاتری دارند. نحوه‌ی کار این بالابرها اینطور است .که شاسی آن‌ها در جهت ناودانی‌ها توسط قدرت موتور و گیربکس به وسیله‌ی سیم بکسل جابه‌جا می‌شود.

وقتیکه بالابر به طبقه‌ی مورد نظر می‌رسد با برخورد کف شاسی به میکروسوئیچ‌ها، برق موتور قطع می‌شود. و بالابر از حرکت می‌ایستد. این بالابرها توانایی حمل وزن‌های مختلفی دارند اما رایج‌ترین آن‌ها بالابر ۳۰۰ کیلویی است‌.

برترین مزایای بالابرهای آسانسور ما:

از مزایای این بالابرها می‌توان به این اشاره کرد که ضریب اطمینان بالایی دارند.و تمام تجهیزات دستگاه به صورت پیچ و مهره‌ای و مطابق استاندارهای آسانسور است.

اگر بخواهیم هوم لیفت و یا همان آسانسور خانگی را معرفی کنیم . اید بگوییم هوم لیفت نوع خاصی از آسانسور است . که در ساختمان‌ها و امکانی که از ابتدای ساخت، آسانسور در آن‌ها تعبیه نشده و امکان نصب آسانسور را ندارد، نصب می‌شود‌. هوم‌لیفت‌ها در واقع آسانسورهای کوچکی هستند. که حداقل ظرفیت آن‌ها دو نفر و حداکثر شش نفر است. دقت داشته باشید که اگر ساختمان شما دو تا چهار طبقه است، هوم لیفت‌ها انتخاب درستی هستند.

یکی از مزیت‌های قابل توجه هوم‌ لیفت‌ها این است. که نیاز به فضای اضافی موتورخانه و چاهک ندارد و همین نکته‌ی مثبت باعث شده تا هوم لیفت‌ها برای مصرف خانگی انتخاب مناسبی باشند.

در سیستم جابجایی این آسانسورها از جک‌های بالا رونده هیدرولیکی استفاده می‌شود که داخل فضای خود آسانسور قرار می‌گیرد .و فضای اضافه‌ای را اشغال نمی‌کند.

هوم لیفت‌ها مصرف برق خیلی کمی دارند . و به طور معمول هنگام پایین آمدن بدون نیاز به برق کار می‌کنند.  و مصرف برقشان تقریبا نصف می‌شود. این آسانسورهای کوچک با برق تک فاز شهری نیز کار می‌کنند.

مزیت‌های این آسانسورهای کوچک این است که علاوه بر حرکت نرم و بی‌صدا، ایمنی و راندمان بالایی هم دارند‌. هزینه‌های کمتری دارند. و البته نصب آسان‌تری. این هوم لیفت‌ها سیستم اضطراری دارند تا هنگام قطع برق از کار نیفتند. قابلیت انعطاف پذیری و متحرک بودن آن.

اخبارخدمات ماوبلاگ

آسانسور بین پله ایآسانسور دوبلکسآسانسور مغازهبالابربالابر آسانسوربالابر برقیبالابر مغازهبالابر هیدرولیکتفاوت بالابر و آسانسورطراحی بالابرقیمت آسانسورنصب بالابر مغازه ای و هوم لیفتهوم لیفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *