سرویس نگهداری آسانسور

سرویس آسانسور :

سرویس آسانسور شامل چه مواردی می شود ؟ چگونه بهترین سرویسکار آسانسور را انتخاب کنیم؟ ما در این مطلب سعی داریم اطلاعاتی در مورد سرویس و نگهداری آسانسور به شما بدهیم. پس اگر برای دانستن مشتاق هستید، ادامه‌ی مطلب را با دقت بخوانید. هر وسیله‌‌ی مکانیزمی نیاز به سرویس و نگهداری دارد. مخصوصا وسیله‌هایی که خرابی آن‌ها باعث خطراط‌های جانی می‌شود‌.

سرویس آسانسور برای هر آسانسوری در هر ساختمانی، چند وقت یکبار نیاز به سرویس‌کاری دارد تا تمامی قطعات نصب شده‌ی آن بازبینی شود.  و عملکرد آن بصورت مسمتر زیر نظر قرار بگیرد.

چه زمان آسانسورها نیاز به سرویس دارند؟

اصولا آسانسورها بصورت ماهانه سرویس کاری می‌شوند. که بر اساس یک چک لیست بازرسی می‌شوند . و وضعیت موارد در چک لیست به مدیر ساختمان داده می‌شود تا تعمیرات بر اساس سوابق آن انجام شود.

اگر بپرسید فعالیت‌های سرویس کاری آسانسور چیست. و بخواهید که ما توضیحاتی درباره‌ی آن بدهیم، باید ابتدا از بازرسی نام ببریم. بازرسی از آسانسور در زمان‌های برنامه‌ریزی شده انجام می‌شود که مشخص شود آیا آسانسور نیاز به سرویس دارد یا نه. بازرسی گاهی بصورت چشمی و گاهی از طریق اندازه‌گیری بعضی از ویژگی‌های فیزیکی دستگاه‌ها انجام می‌شود.

نکات مهم آسانسوری :

اگر هنگام بازرسی احساس شود . که آسانسور نیاز به سرویس‌کاری دارد، سرویس دهی صورت می‌گیرد. اما اگر وسایل و امکانات آسانسور خرابی نداشته باشد. و همچنان کار کند، تعمیرات پیش‌گیرانه را انجام می‌دهیم. این تعمیرات همانطور که از اسمشان مشخص است. برای این است که خرابی سیستم به تعویق بیفتد و فاصله‌ی خرابی‌ها کمتر شود.

اما زمانیکه قطعه‌ای از آن خراب شود و از کار افتد، دیگر تعمیرات پیش‌گیرانه کارساز نیست و باید که خرابی تعمیر شود. در نظر داشته باشید که گاهی خرابی‌های آسانسور به مرور اتفاق می‌افتد. خرابی‌هایی مثل شدل شدن اتصالات و یا سایش سیم بکسل‌ها. در این موارد ممکن است.  سرویس‌کاران متوجه‌ی مشکل نشوند.  در این موارد بهتر است سرویس کاری آسانسور به شرکت‌های مرتبط آن واگذار شود.

سرویس آسانسور

در سرویس کاری آسانسورها حتما باید دقت شود که ترمز به وسیله‌ی فنرهای فشاری و یا نیروی وزن عمل کند. اگر جریان برق قطع شود، ترمز باید حداقل دو وسیله مستقل الکتریکی کنترل کننده داشته باشد.هر آسانسور باید حداقل یک سیستم محرک مخصوص به خود داشته باشد. فشار کفش‌های ترمز باید به وسیله‌ی نیروی فنر تامین شود.تمام اجزای گردنده با سطح صاف باید به رنگ زرد باشند.

حتما باید چرخ طیار و یا وسیله‌ی دیگری برای رساندن کابین تا سر طبقه، در حالت اضطراری وجود داشته باشد. در مقررات ایمنی ریل‌های راهنمای آسانسورها نیز باید دقت کنید که حتما کابین و وزنه‌ی تعادل هر کدام با حداقل دو ریل راهنمای سخت هدایت شود. استحکام ریل‌ها، متعلقات و اتصالات آن‌ها باید برای تحمل نیروی ناشی از عملکرد ترمز ایمنی و انحنا و پیچش‌های ناشی از بار داخل کابین، کافی باشد.

اخبارخدمات ماوبلاگ

آسانسورمابهترین سرویس آسانسورراه اندازی اسانسورسرویس آسانسورسرویس کاری آسانسورسرویس نگهداری آسانسورفروشگاه اینترنتی آسانسورنصب آسانسور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *