نصب آسانسور هیدرولیک

نصب آسانسور هیدرولیک

نصب آسانسور هیدرولیک:

نصب آسانسور هیدرولیک با بهترین لوازم و قطعات آسانسوری و ضمانت اجرای استاندارد، انواع آسانسورها در آسانسورما.  شاید تا به امروز اسم آسانسورهای هیدرولیک را شنیده باشید بدون اینکه هیچ اطلاعاتی از آن‌ها داشته باشید. ما امروز سعی داریم اطلاعتی هرچند اندک در مورد این آسانسورها به شما بدهیم. ابتدا این آسانسورها را معرفی می‌کنیم‌.

برای نصب آسانسور هیدرولیک  بهتری است اول آن را بشناسیم. آسانسورهای هیدرولیک به آسانسورهایی گفته می‌شود، که با نیروی فشار روغن کار می‌کنند. در این آسانسورها جک و پاوریونیت تامین کننده‌ی نیروی محرکه هستند. در ساده‌ترین شکل این آسانسورها فقط یک سیلندر و پیستون وجود دارد . که به طور مستقل به زیر کابین متصل شده است.

نحوه کار آسانسور هیدرولیک :

در ساختما های چند طبقه که بازسازی شده اند و نیاز به آسانسور دارند. برای بالا رفتن آسانسور با چرخیدن موتور، تلمبه روغن را از مخزن به سیلندر پمپاژ می‌کند. و بعد از پر شدن ظرفیت سیلندر روغن با فشار کابین و پیستون را به طرف بالا هل می‌دهد. برای پایین آمدن نیز، سیستم کنترل به دریچه علامت داده تا باز شود. در نتیجه سنگینی کابین باعث فشار آوردن پیستون به سیلندر می‌شود. و بعد روغن از دریچه به مخزن بر می‌گردد.

این آسانسورها به طور معمول ظرفیت بالایی دارند و در طول مسیر پایین مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای جلوگیری از بالا رفتن دمای روغن موتورخانه‌ی این آسانسورها باید به سیستم تهویه و پوشش عایق مجهز باشد.

راه های نصب آسانسور هیدرولیک :

سیستم این آسانسورها به دو دسته تقسیم می‌شود.

1- مستقیم و 2- غیر مستقیم.

در سیستم مستقیم همانطور که از اسمش مشخص است برای جابه‌جایی کابین، جک بدون واسطه به یوک کابین وصل شده است. در این موقعیت جک باید شیر اطمینان مخصوص داشته باشد. سیستم‌های مستقیم، سیستم‌های مرکزی و کناری را در بر می‌گیرند‌.

در سیستم غیرمستقیم، جابه‌جایی کابین به کمک سیم بکسل که به یوک و یا کاراسلینک کابین وصل شده، انجام می‌شود. در این مدل بر روی جک یک عدد فلکه نصب می‌شود که سیم بکسل آن به دو نقطه وصل می‌شود‌. یکی در پیت چاهک پایین به زمین و دیگر به کاراسلینگ.‌

نصب آسانسور هیدرولیک

در این آسانسورها سینلدرها به دو روش مستقیم و غیرمستقیم به کابین وصل می‌شوند.

در روش مستقیم سینلدر در کنار کابین و درون چاه آسانسور قرار می‌گیرد. اما در روش غیر مستقیم سیلندر و پیستون مثل سیلندر و پیستون حالت مستقیم هستند. تنها تفاوتشان این است که پیستون و کابین با یک سیم به فلکه‌ زنجیر می‌شود‌.

روش قرارگیری سیلندر مرکزی اهمیت بسیاری در بهینه سازی فضای چاه دارد.

این روش هم مثل سایر روش‌ها معایبی دارد. مثل هزینه‌های اولیه‌ی بالایی که دارند و ناممکن بودن حفر چاه در این روش بخاطر هزینه‌ی بسیار بالایی که دارد‌.

برای نصب آسانسور هیدرولیک در ظرفیت بالا، از سیلندر دو جک استفاده می‌کنیم که در آن‌ها نیز سیلندرهای دو قلو به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم عمل می‌کنند‌.

برترین مزایای آسانسور هیدرولیک :

در کنار معایب، از مزایای آسانسورهای هیدورلیک می‌توان اشاره کرد که:

۱_ایمنی بسیار بالایی دارند

۲_از لحاظ معماری اهمیت دارند چرا که چاه آسانسور می‌تواند بدون سقف باشد.

۳_ در نصب آسانسور هیدرولیک فضای کمتری اشغال می‌کند.

۴_به دلیل حذف قاب در طراحی این نوع آسانسورها، کابین‌ها بزرگ‌تر است‌

۵_مصرف انرژی تقریبا صفر است.  زیرا از نیروی جاذبه‌ی زمین برای پایین آمدن اسانسور استفاده می‌شود.

اخبارخدمات ماوبلاگ

آسانسورآسانسور ماآسانسور هیدرولیکتولیدآسانسورخرید قطعات آسانسورسرویس آسانسورفروشگاه اینترنتی آسانسورلوازم آسانسورینصب آسانسورنصب آسانسور هیدرولیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *