آسانسور روملس (بدون موتورخانه ):

آسانسور روملس به آسانسورهای بدون موتورخانه معروف هستند. ام آر ال از موتوری بسیار کوچک اما قدرتمند یا همان (machine roomless) که به آسانسور بدون موتورخانه معروف است، استفاده می کند. و بجای اینکه مانند  موتورگیربکس های قدیم و سنتی با یک شاسی فولادی سنگین پر حجم در موتورخانه    بهMRL آسانسوربر روی دال بتونی سقف چاه قرار بگیرد،.

در موتورهای آسانسور روملس ، این موتور کم حجم و کوچک و سبک آسانسور داخل چاه آسانسورمنتقل شده وبایک شاسی مختصردربالاترین نقطه چاه متناسب باطراحی برروی ریل ها ویا آهنکشی چاه سوارمی شود. و حداقل فضا را برای فیکس کردن موتوراشغال میکند. درصورتیکه آسانسورهای سنتی فضایه جدایی برای موتورخانه نیازدارد.

درموتورخانه های سنتی شمانه تنهابایدکف موتورخانه رابه قطر20سانت بتن ریزی کنیدبلکه سکویی به ارتفاع 50الی 90سانت داشته باشیدعلاوه برفضایی که برای موتورگیربکس و تابلو و گاورنر نیاز دارید.

 

آسانسور روملسو اما از مزایای موتورهای روملس :

1-کاهش چشم گیر در مصرف برق

2- ابعاد کوچک موتور و جابجایی آسان

3-سازگاری با محیط زیست

4- بدون نیاز به موتورخانه

5-انجام سرویس آسان تر

6- صدای ترمزبسیارکم

7- قطعات کم حجم  و کوچک

8-نصب سریع و آسان

9-حذف روغن وتعویض آن

10-به دلیل کلوزلوپ بودن این سیستم،توقف بسیارنرم

11-حذف ترمز سیستم لنتی

12-بدلیل دردسترس بودن درداخل چاه ،دسترسی آسان نصاب به همه تجهیزات

13-کاهش هزینه های ساخت و سازبه دلیل حذف موتورخانه

 

آسانسور روملس چگونه کار می کند؟

در این آسانسور ها چون سیستم محرک روی ریل ها ، قرار دارد. از ریل های قوی تری استفاده می شود. همچنین حرکت نرم و بی صدایی را  دارد. البته مصرف برق بسیار کمی هم دارد. که از مهم ترین عوامل در انتخاب این نوع از آسانسور است. البته با حذف موتورخانه ، طراحی راحت تری را برای مهندسان معمار دارد. و اجرای آن نیز به مراتب راحت تر است.

Curti Steel Lift Structures - Curti Lifts

از دلایل انتخاب این نوع آسانسور نسبت به آسانسورهای هیدرولیک ،این است که ، آسانسورهای هیدرولیکی نیاز به اتاقکی دارند که باید نزدیک چاه باشد. و روغن هیدرولیک زیادی مصرف می کند. که هم هزینه زیادی بابت این روغن باید پرداخت . و هم در صورت نشت دادن روغن آن ، داخل چاه کثیف شده و محیط را آلوده می کند.

در واقع آسانسور روملس ، نوعی از آسانسورهای گیرلس در ابعاد کوچک تر هستند. و به دلیل نصب  نگهداری راحت تری و هزینه های نگهداری کمتر . امروزه بسیار طرفدار دارد.

 

اخبارخدمات ماوبلاگ

آسانسورآسانسور بدون موتورخانهآسانسور خانگیآسانسور روملسآسانسور مسکونیآسانسور هیدرولیکقیمت آسانسورقیمت آسانسور روملس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *