محاسبه نقشه کشی آسانسور

محاسبه  نقشه کشی آسانسور :

محاسبه  نقشه کشی آسانسور :

محاسبه نقشه کشی آسانسور به چه معناست ؟ آیا تا به حال درباره‌ی نقشه کشی آسانسورها خوانده‌اید؟! شاید این سوال کمی برایتان عجیب باشد اما قطعا با خواندن ادامه‌ی مطلب موضوع برایتان روشن می‌شود. یک آسانسور اول باید طبق استاندارد ها طراحی و بعد از خرید لوازم مورد نیاز از فروشگاه آسانسوری ، نصب و راه اندازی شود.

اگر بخواهیم در مورد محاسبه نقشه کشی آسانسور بگوییم ابتدا لازم است .تا گفته شود که اولین کار برای نقشه کشی و محاسبات آسانسور بر اساس نیاز و پارامترهای فنی ساختمان است. در هر موردی اندازه گیری و محاسبه‌ی دقیق اهمیت دارد. و در این مورد نیز عدم رعایت محاسبات باعث افزایش هزینه‌ها، دوباره کاری‌ها و اتلاف زیربنای ساختمان می‌شود‌. حتی ممکن است که نتوانیم که  قطعات مورد نظر را نصب کنیم زیرا که فضا کم و نامناسب است. و همین باعث کاهش دقت در نصب آسانسور می‌شود.

محاسبه  نقشه کشی آسانسور :

محاسبات آسانسور به دو بخش تقسیم می‌شود.

۱_آنالیز ترافیک

۲_محاسبات قطعات

مواردی از قبیل مطالعه طراحی‌های معماری ساختمان، محاسبه نقشه کشی آسانسور با نرم افزارهای پیشرفته، مشخص کردن مشخصات فنی بر اساس امکانات موحود و نیازها و مشخص کردن نقشه های اجرای چاه آسانسور در پروسه‌ی طراحی محاسباتی قرار می‌گیرد.

فلسفه‌ی طراحی و نقشه کشی آسانسور این است: که از حداقل امکانات حداکثر استفاده شود. این امکانات می‌تواند شامل، فضای موجود در چاه آسانسور، زمان مورد نیاز برای نصب و بودجه‌ی لازم برای نصب آن و خیلی موارد دیگر باشد. طراحی این وسیله به دو روش انجام می‌شود.

روش های محاسبه نقشه کشی آسانسور :

در روش اول عمق و عرض چاه به عنوان ورودی طراحی است و مابقی مشخصات فنی، خروجی مسئله است. باید که بر اساس این ورودی بهترین طراحی انجام شود. خروجی این روش همیشه محدودیت‌هایی دارد .چرا که قطعات قبل از مشخص کردن عرض و عمق چاه انتخاب نشده است. باید بگوییم که متاسفانه بیشتر طراحی‌های ساختمانی به همین روش انجام می‌شود‌.

روش دوم روش بهتری‌ست چرا که طراحی در درجه‌ی اول بر اساس نیازهای ترافیکی و در جایگاه بعدی نیازهای مشتری است. در این روش ورودی خواسته‌ی کار فرما و سلیقه‌ی او و خروجی عرض و عمق و سایر مختصات آسانسور است.

نکات مهم در طراحی آسانسور:

در طراحی آسانسور و در واقع در ترافیک ساختمان‌ها باید همه چیز طوری تحلیل شود. که حداکثر زمانی که مسافران در انتظار آسانسور می‌ایستند. بیشتر از دو الی سه دقیقه نباشد.‌ پس حتما باید که تعداد طبقات، تعداد واحدهای مستقر در هر طبقه، نوع کارکرد ساختمان(اداری و یا مسکونی) . و موارد مشابه دیگر در نظر گرفته شود.

و آخرین نکته اینکه در طراحی محاسبه‌ی قطعات نیز مسئله‌ی مهمی است. مشخصات فنی تمام قطعات به یکدیگر مربوط است. و در صورتی که قطعه‌ای عوض شود، ممکن است که نیاز به تعویض قطعه‌های دیگر هم باشد. پس توصیه می شود ، از فروشگاه اینترنتی معتبر خرید کنید. در این محاسبات، محاسبه کردن ضریب اطمینان، سیم بکسل‌ها، محاسبه‌ی فشار ویژه و…نیز خالی از اهمیت نیست.

اخبارخدمات ماوبلاگ

آسانسورسرویس آسانسورفروشگاه اینترنتی آسانسورمحاسبه نقشه کشی آسانسورنصب آسانسورنصب اسانسور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *